Ударно-хвильова терапія – детально про метод лікування

Метод ударно-хвильової терапії – це метод, який вперше дозволяє лікарю цілеспрямовано здійснювати лікування хвороби без оперативного втручання та, таким чином, без травмування шкіри та м'яких тканин.

За ефективністю новий метод лікування можна порівняти з операцією. Ефективність методу, за даними лікарів, становить 85-90%. При цьому в більшості випадків функції травмованої області повністю відновлюються.

Ударна хвиля певної частоти, впливаючи на уражені тканини, розпушує мікрокристали солей кальцію та ділянки фіброзу, що утворюються при гострій чи хронічній травмі у місцях надриву зв'язок, сухожиль, м'язів. Завдяки змінам під впливом ударної хвилі змінюється хімічне середовище всередині осередку запалення, біль притупляється або зникає після першої процедури. Також у десятки разів посилюється кровотік у пошкодженій тканині, що сприяє розсмоктуванню солей кальцію, ділянок фіброзу та стимулює регенерацію тканин. Під впливом ударної хвилі солі кальцію поступово з кровотоком залишають уражену область, м'яз або зв'язка відновлює свою первісну структуру, еластичність, здатність переносити необхідні навантаження, а пацієнт при цьому перестає страждати від болю. Тканина, яка піддається впливу ударних хвиль, починає синтезувати судинний ендотеліальний фактор росту. Під впливом СЕФР відбувається розростання мікрокапілярів, що призводить до неоангіогенезу і як результат ревасуляризація та відновлення кровопостачання тканини.

Лікування проводиться амбулаторно, курс складається з 1-5 сеансів, тривалість процедури становить від 10 до 30 хвилин, інтервал між ними може становити від 5 до 20 днів. Залежно від показань лікування виконується в положенні сидячи або лежачи. Завдяки точно сфокусованій ударній хвилі цільова область обробляється крок за кроком у процесі процедури лікування.

Пацієнту слід пам'ятати, що динаміка болючого синдрому після сеансу ударно-хвильової терапії має характерну особливість. Болі в зоні патології значно зменшуються або зникають під час проведення процедури та у наступні кілька годин після сеансу, а потім можуть з'явитися знову та утримуватися протягом 2-3 днів.

Надалі больовий синдром слабшає і, як правило, повністю зникає протягом наступних 2 тижнів після завершення курсу лікування. Тривалість та характер лікування залежить від тяжкості патології, тривалості захворювання та анатомічної області.

Ускладнень при застосуванні ударно-хвильової терапії не виявлено.

Ударно-хвильова терапія – високоефективний метод лікування: